• BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ALTIN (ONS)
  2.414,64
  % 1,64
 • ALTIN (TL/GR)
  2.498,17
  % 1,32
 • ÇEYREK ALTIN
  4.035,00
  % 1,11
 • 22 AYAR BILEZIK
  2.277,31
  % 1,52

Ben Nasıl Yatırım Yapıyorum? Temettü Emekliliği Stratejim

Ben Nasıl Yatırım Yapıyorum? Temettü Emekliliği Stratejim

Temettü emekliliği için ben nasıl yatırım yapıyorum? Temettü yatırımıyla ilgili çok şey öğrendiğim ve Gökhan Öztürk‘ün yatırım stratejisini uyguluyorum. Benim için en iyi yatırım; Kafamı yastığa koyduğumda rahatça uyuyabildiğim kuşkularımın olmadığı yatırım aracıdır. O halde buyrun yatırım stratejime;

Her ay düzenli olarak gelirimden arttırdığım tasarruflarımın %70’i ile portföyümdeki hisselerden o ay hangileri fiyat olarak uygunsa onlardan alırım. Taviz vermeden ama az ama çok  her ay alımlarıma devam ediyorum.

Yatırım disiplin ister. Disiplini elden bırakmıyorum. Kalan %30’u da borsanın şok düşüşlerinden kullanmak üzere yedek akçe olarak bir kenarda tutarım.

Amacım devletin belirlediği 60 yaşı beklemeden kendime ileride finansal özgürlük sağlamak. Ya da maaşımın yanına temettüler ile bir maaş geliri daha eklemek.

Şirketlerimden aldığım temettüler ile yine hisse alarak lot sayılarımı arttırmaya ve portföyümü büyütmeye çalışıyorum. Hisselerimde ne kadar fazla lota ulaşırsam o kadar fazla temettü gelirim olacak.

Finansal özgürlük ve temettü emekliliği yolculuğumu kararlı ve disiplinli bir şekilde sekteye uğratmadan tam gaz devam ettiriyorum.  Yatırım istikrar ve disiplin ister.

Bu şekilde hem üst fiyattan hem alt fiyattan alımlar yaparak hisselerimde ortalama bir maliyet oluşturuyorum. Ben buna stressiz yatırım diyorum. Her ay düzenli alımlar yapıyorsanız alım yaparken hisse fiyatının bir önemi yok aslında. Amaç lot sayılarını arttırmak.

Üstten satıp alttan almak kulağa hoş gelse de bunu yapmak çok zordur. Hem strese girip sağlığınızdan olursunuz hem de siz satınca hisse gitmeye devam edebilir. Bunu uygulamak için sürekli ekran başında olup boş yere zaman harcarsınız. Ben bunları yapamıyorum. Belki de beceremiyorum.

O yüzden en iyi bildiğim ve benim için uygun olan yatırım şeklini seçtim. Her ay düzenli alımlar yaparak portföyü büyütmek. Ve bunu ne olursa olsun disiplinli bir şekilde sürdürmek. Sabrın sonu selamet. Bu işin en önemli iki anahtar sözcüğü DİSİPLİN ve SABIR.